Вверх

Добро пожаловать на сайт еврейской общины Днепра

RSS
  • МИД Украины просит обратить внимание на его «рекомендации» прежде, чем лететь в Израиль
В связи с жалобами на участившиеся случаи отказа пограничных служб Израиля во въезде гражданам Украины, Министерство Иностранных Дел Украины опубликовало на своем сайте документ «Рекомендації громадянам України щодо порядку в’їзду громадян України на територію Державу Ізраїль», с которым следует ознакомиться каждому, кто планирует туристическую, деловую, гостевую или медицинскую поездку в Израиль.
 
Считаем важным познакомить читателей нашего сайта с полным текстом этого документа, а также призвать пред планированием поездки в любую страну мира внимательно прочитать все советы и рекомендации Министерства Иностранных Дел Украины и взвесить все возможные риски. Познакомиться с рекомендациями относительно Израиля можно тут, а выбрать иную страну для знакомства с рекомендациями относительно нее – здесь.
 
Итак, рекомендации нашего МИДа гласят:
 
«Останнім часом фіксується значне зростання скарг громадян України на безпідставні відмови у в’їзді на територію Ізраїлю в рамках Угоди про відмову від візових вимог та неналежне ставлення до наших співвітчизників з боку співробітників ізраїльської імміграційної служби під час проходження інтерв’ювання у пунктах пропуску на ізраїльському кордоні, зокрема в аеропорту ім. Бен-Гуріона.
 
У цьому зв’язку Посольством вживаються всебічні дипломатичні та консульсько-правові заходи, спрямовані на розв’язання ситуації, що склалася, у т.ч. шляхом виявлення та усунення причин, які призводять до таких випадків.
 
Залишаючи поза увагою цих рекомендацій оцінку дій та поводження ізраїльських службовців, які наразі є предметом активного обговорення на двосторонньому дипломатичному рівні, закликаємо громадян України, які планують відвідати Ізраїль, відповідально ставитися до мети своєї поїздки до Ізраїлю та вживати необхідних заходів для підготовки до подорожі.
 
Зокрема, громадянам України необхідно пам’ятати, що безвізовий режим, встановлений вказаною Угодою, розповсюджується лише на поїздки, які здійснюються з туристичною, діловою та гостьовою метою або задля лікування в ізраїльських медичних закладах, та не передбачає можливості працевлаштування. Крім цього, можливість безвізового в’їзду поширюється лише на власників паспортів, тому неповнолітні громадяни України, які подорожують з проїзними документами дитини, потребують оформлення візи в ізраїльській дипустанові в Києві заздалегідь.
 
Для отримання права на працевлаштування на території Ізраїлю громадянин України має звертатися до Посольства Ізраїлю в Україні для оформлення робочої візи (Б-1), яка видається за дозволом МВС цієї країни.
 
Вказаний аспект слід особливо враховувати, адже за інформацією ізраїльської сторони, посилення перевірочних процедур та збільшення заборон на в’їзд пов’язується саме зі зростанням кількості українців, які неправомірно залишаються в Ізраїлі після завершення 90 днів, у т.ч. з метою нелегального працевлаштування.
 
Таким чином, громадянину Україну, який в’їжджає до Ізраїлю в рамках безвізового режиму слід бути готовими переконливо і за допомогою документів довести відповідність мети своєї поїздки в аеропорту, оскільки повноваження щодо прийняття остаточного рішення стосовно допущення на територію країни належать саме співробітнику прикордонної служби.
 
Наприклад, туристам доцільно мати зворотний квиток, підтвердження бронювання готелю та придбання туристичного продукту, суму коштів, достатню для запланованого перебування в Ізраїлі, а також поліс медичного страхування.
 
Особам, які в’їжджають з гостьовою метою або для лікування, слід мати іменне запрошення з персональними та контактними даними приймаючої сторони/лікарні. Зворотний квиток та достатні кошти також необхідні.
 
При цьому, не громадянам Ізраїлю, які бажають запросити українця, краще погодити таке запрошення в територіальному відділенні Служби населення та імміграції Ізраїлю.
 
Увага! Також слід враховувати, що для іноземців, у т.ч. громадян України, які в’їжджають до Ізраїлю для возз’єднання зі своїм подружжям - громадянином Ізраїлю після реєстрації шлюбу або спільного проживання без реєстрації шлюбу, встановлено особливий порядок в’їзду.
 
Довідково: Процедура отримання статусу для іноземного громадянина на підставі шлюбу / спільного проживання з громадянином Ізраїлю регулюється Законом про в"їзд в Ізраїль від 1952 і відповідними інструкціями МВС №5.2.0008 і №5.2.0009.
 
Ізраїльському громадянину потрібно звернутися до МВС з проханням про призначення черги у візовий відділ для початку процедури легалізації свого подружжя/співмешканця та запрошення його до Ізраїлю.
 
До призначеної зустрічі потрібно підготувати документи, які слугують доказом наміру проживати разом, а також особисті документи подружжя/співмешканця–іноземця.
 
Тільки після отримання офіційного дозволу МВС, іноземне подружжя/співмешканець зможе в"їхати до Ізраїлю, навіть в умовах наявності безвізового режиму.
 
Під час інтерв’ювання необхідно поводитися спокійно та виважено, чітко відповідаючи на запитання співробітника прикордонної служби. Враховуючи те, що сама по собі процедура опитування є досить стресовою, зайві емоції ніяким чином не сприятимуть її завершенню на Вашу користь, адже будуть сприйняті як свідчення проти задекларованих Вами намірів.  
 
У разі прийняття щодо Вас рішення про заборону в’їзду, Ви маєте право на його оскарження до суду, про що (плани на оскарження) Ви маєте повідомити співробітників прикордонної служби та зв’язатися з місцевими адвокатами (обрати захисника Ви можете за допомого приймаючої сторони або скориставшись послугами правників, значених на сайті дипустанови).
 
Слід зазначити, що співробітники консульського відділу Посольства України в Ізраїлі не можуть впливати на процес прийняття імміграційних рішень, а процедура їх оскарження, встановлена ізраїльським законодавством, не передбачає участі дипломатів в якості процесуальних суб’єктів оскарження, якими є самі особи або їх юридичні представники (адвокати).
 
Водночас, в рамках забезпечення моніторингу виконання ізраїльською стороною Угоди про відмову від візових вимог, звертаємося з проханням до громадян України, які вважають, що прийняті щодо них рішення були безпідставними, або які зіткнулися з неналежним поводженням в аеропорту, надсилати свої повідомлення на адресу gc_il@mfa.gov.ua з позначкою «відмова у в’їзді» у полі тема повідомлення з наданням вичерпної інформації щодо відповідного випадку, точних персональних даних та підтверджуючих документів, а також даних запрошуючої сторони».