Вверх

Добро пожаловать на сайт еврейской общины Днепра

RSS
  • «Патріотично-просвітницька місія сучасного музею» и Еврейский Музей Днепра
Министерство культуры Украины и Национальный музей истории Украины во Второй мировой войне организовали семинар-практикум, который получил название «Патріотично-просвітницька місія сучасного музею» и в котором приняли участие представители более 150 музеев Украины, в том числе от Еврейского Музея Днепра доктор Денис Шаталов и Влад Базилевский.

Кроме музейщиков, в мероприятии приняли участие известные историки и деятели культуры. Доктор Игорь Щупак рассказал нашему сайту некоторые подробности происходившего: «Я спробував накреслити основні завдання сучасних музеїв і критичну важливість відмови від «радянщини». Той же київський Національний музей історії України у Другій світовій війні поступово робить це. Говорив і про наш музей «Пам"ять єврейського народу та Голокост в Україні» в Дніпрі – та його основні месседжi, і про чудовий Гданьский музей Другої світової. І про те, що можуть і мають робити маленькі музеї, про нормальні амбіції та можливості. Врешті, ані Оксфорд, ані Гарвард не знаходяться в столицях відповідних держав.

А чи не найважливішим результатом для нас вважаю проекти, які будемо реалізовувати спільно з київським музеєм – з Людмилою Рибченко та її колегами, з Любов Лєгасовою та іншими. Зокрема, це проект, присвячений Праведникам народів світу – українським рятівникам євреїв. Він буде доступним через інет, і має залучити до важливої справи не тільки музеологів і вчителів, але й учнів шкіл».

Особенный интерес на этом семинаре-практикуме вызвали и другие днепряне – Наталья Хазан, Евгений Титаренко и Дмитрий Иванов представили результаты работы по созданию Музея АТО, уникальных фильмов, рассказали про реконструкцию диорамы «Битва за Днепр» и про то, что сейчас происходит в музее имени Яворницкого.