Вверх

Добро пожаловать на сайт еврейской общины Днепра

RSS
  • ИКЦ и «Гилель» провели совместное мероприятие «Лекция на баре», посвященное высоким технологиям
Израильский Культурный Центр «Натив» в Днепре совместно с Еврейским Студенческим центром «Гилель» провели мероприятие в необычном формате – «Лекция на баре», которое было посвящено высоким технологиям и получило название «IT vs Hi-Tech».

Мероприятие проходило в антикафе «Место!» и собравшуюся молодежь студенческого возраста тепло приветствовали: Второй секретарь Посольства государства Израиль в Украине, директор Израильского Культурного Центра «Натив» в Днепре Илья Дубинский и директорка Студенческого центра «Гилель» Майя Михайлова.

Ведущий мероприятия Максим Касьянов, координатор деятельности Израильского Культурного Центра в Днепровском регионе, так объяснил нашему сайту суть происходящего: «Бар здається одним з найменш придатних місць для прослуховування наукових лекцій. Люди приходять сюди відпочити і випити, познайомитися з ким-небудь, але вже точно не для того, щоб підвищити IQ або розширити кругозір. Лекція на барі – звучить незвично, навіть трохи дивно. Цей проект передбачає зустрічі з цікавими людьми і розмови про Ізраїль – його історію, сьогодення, культуру, традиції, про все. Початок «буму» барних лекторіїв поклала група нью-йоркських професорів. Лауреат Нобелівської премії з економіки 2001 року Д. Стігліц, кажучи про ідею публічних лекцій перед барною стійкою, зазначив: «Освіта стала доступною тільки вузькому колу людей, але це не означає, що інші не мають права на отримання знань». Це була не просто лекція, а жива розмова із зацікавленою аудиторією. Молоді люди ставили багато питань, обговорювали і коментували почуте, ділилися своїми думками».

Максим Касьянов объяснил нашему сайту, что нынешняя «Лекция на баре» была посвящена очень важной и актуальной теме высоких технологий, которые весьма развиты в Израиле и которые начинают бурно развиваться в Украине. «Hi-Tech – модне слово. Але Hi-Tech – це і основа економіки, тоді як IT – це сервіс. IT-компанії надають послуги Hi-Tech-компаніям. Нещодавно, хороша Hi-Tech-компанія була продана на західному ринку за $ 4 млрд. Відчуваєте різницю – одна Hi-Tech-компанія продана за вартістю всього українського IT ринку. Це якісно інший рівень. В Ізраїлі продаються десятки, якщо не сотні таких компаній за рік. За рахунок Hi-Tech-галузі в Україні можуть жити не 100-300 тисяч людей, а кілька мільйонів. Як відомо, Ізраїль називають «StartUp Nation». Тут дійсно багато якісних компаній і стартапів, цей сектор досить давно і добре розвивається».

Поделиться своим видением происходящего в мире высоких технологий был приглашен один из наиболее компетентных специалистов в этой области член Попечительского Совета еврейской общины Днепра Хаим Вульф Эйдельман, генеральный директор компании «WEB-Source Technologies LTD», которая реализует проекты в сфере высоких технологий в разных странах мира, но штаб-квартира которой находится в Израиле, а господин Эйдельман позиционирует себя как израильтянина.

Максим Касьянов рассказал нашему сайту лишь некоторые подробности лекции пана Эйдельмана: «Наш лектор запропонував слухачам захоплюючий урок про IT на особистих прикладах. «Я зустрічав багатьох ізраїльтян і багатьох українців, і повірте мені, ми не розумніше, ми не кращі, як розробники або як маркетологи. Є тільки одна річ, в якій ізраїльтяни кращі: ми не боїмося зазнати невдачу. Якщо ти почнеш стартап і прогориш, будь-хто в Ізраїлі буде тобою захоплюватися й підтримає при наступній спробі. Всі мріють продати свій бізнес Google або Facebook і прекрасно розуміють, що невдачі – частина цього шляху. Почніть мріяти, не бійтесь ризикувати, скористайтеся шансом!», – зазначив пан Едельман».

Интересная лекция, вкусные угощения, доброжелательная атмосфера, способствовали успеху этого мероприятия и есть надежда, что подобные форматы встреч будут продолжены и станут регулярными.