У єврейських інституціях Дніпра відбулася низка подій, приурочених до 133-ї річниці з Дня народження видатного єврейського культурного діяча, одного з основоположників модерної європейської літератури, уродженця українського Дрогобича, славетного Бруно Шульца.
Спеціальний захід організував Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» в рамках спільного проєкту з Благодійним фондом «Хесед Менахем» – у клубі «Фрейлахс» відбулася онлайн-зустріч із заступником директора Єврейського Музею з наукової роботи, доктором Єгором Врадієм, який розповів про значення постаті Бруно Шульца для культурного простору України, Ізраїлю та Польщі, а також про те, як ми сьогодні відкриваємо для себе спадщину цього виняткового письменника, філософа й художника.
Велика стаття, присвячена Бруно Шульцу, була опублікована на офіційному сайті Єврейського Музею Дніпра.
Раніше Музей розпочав створення масштабного трисерійного документального фільму про Бруно Шульца:
– «Три історії Бруно». Історія перша: «Свій Юзько»
– «Три історії Бруно». Історія друга: «Жінки Бруно»
На жаль, третя серія цього проєкту не була створена з низки об’єктивних та суб’єктивних причин, і станом на сьогодні завершення серіалу не входить до найближчих планів Музею.
Хочемо також нагадати, що сайт djc.com.ua був серед організаторів першої презентації книг Бруно Шульца в Дніпрі та першого заходу, присвяченого його творчості, який відбувся ще у далекому 2012 році. Детальніше про ту подію можна прочитати тут. Питання пам’яті про Бруно Шульца, а також імплементації його творчої спадщини в контекст сучасної української культури і далі обговорювалось на нашому сайті, зокрема в аналітичному матеріалі «Як Бруно Шульц інтегрується в українську культуру».