86-річну Розу Л. (ім’я змінено) Єврейська громада Дніпра запросила на участь у програмі онкоскринінгу, що врятувало їй життя. Роза прожила нелегке життя, має статус «людина, що пережила Голокост», страждає на численні хронічні захворювання, однак активно бере участь у єврейському жіночому русі та проєктах єврейського відродження в Дніпрі. На онкоскринінг вона пішла без жодних передчуттів і була приголомшена, коли отримала результати – рак молочної залози.
Разом із Розою в цій програмі Єврейської громади обстеження пройшли 208 осіб – членів єврейської громади, представників груп ризику та людей, які самостійно не наважились би пройти таке комплексне обстеження. Онкоскринінг для них профінансував меценат і філантроп Борис Сімановський, а всю логістику й організацію забезпечила Єврейська громада.
Випадків, що вимагали негайного та кардинального лікування, як у Рози Л., було виявлено небагато. Значно більше – майже п’ятдесят – становили передракові стани або прикордонні випадки, у яких медицина ще може встигнути запобігти серйозним наслідкам. Онкоскринінг допоміг виявити загрозу на ранній стадії, що за умов належного лікування та медичного нагляду дозволяє уникнути можливих трагедій.
У декількох людей онкоскринінг виявив онкологічні захворювання на різних стадіях, деякі з яких передбачають активну терапію з позитивним прогнозом за умови належного лікування. Проте в Рози ситуація була іншою – їй була потрібна термінова операція, і завдяки Єврейській громаді Дніпра її було проведено в найкоротші строки й з дуже добрим результатом.
Смілива жінка без вагань довірилась порадам друзів з клініки «JMC» та Єврейської громади. «Я хочу жити, щоб танцювати на весіллі моєї онуки, щоб ходити на уроки ребецн Хани, щоб приходити до синагоги на молитви та дякувати Вс-вишньому і Любавицькому Ребе за те, що в нашому місті Головним рабином є саме Шмуель Камінецький, за те, що я живу в такій чудовій громаді», – говорить вона, не стримуючи сліз.
«Завдяки цьому скринінгу ми врятували життя не лише Розі Л., а й багатьом людям, які тепер знають, що і як їм треба лікувати, щоб не допустити тяжкого наслідку, – говорить професор Олександр Родинський, генеральний директор клініки «JMC», – ми провели дуже серйозні багатопрофільні дослідження, які варто періодично проходити кожному, бо попередити хворобу або виявити її на ранній стадії – це найкраще і з медичної, і з людської точки зору».
До досліджень цього онкоскринінгу входили: для жінок – рентгенограма органів грудної порожнини, ультразвукове дослідження молочної залози, аналізи на рівень онкомаркера яєчників та раково-ембріонального антигену; для чоловіків – рентгенограма органів грудної порожнини, ультразвукове дослідження передміхурової залози, аналізи на рівень простатспецифічного антигену та раково-ембріонального антигену. Після отримання результатів досліджень пацієнти були проконсультовані онкологами «JMC».
Хоча ця програма була спрямована на виявлення саме онкологічних захворювань, вона також допомогла виявити захворювання неонкологічного характеру, які потребують медичної допомоги. Наприклад, у трьох людей був виявлений багатовузловий зоб, у сімнадцяти – гіпертрофія передміхурової залози та інші доброякісні новоутворення, які потребують, зокрема, й хірургічного лікування.
«Онкоскринінг – це прогресивна методика, яка допомагає своєчасно виявити медичні проблеми та надати необхідну допомогу, – продовжує Олександр Родінський, – майже у половини людей, яких Єврейська громада Дніпра включила до цієї програми, ми виявили захворювання, що потребують лікування. Майже п’ятдесят осіб ризикували, у разі невиявлення хвороби на ранній стадії, найтяжчими наслідками, а в одному випадку ми, як то кажуть, встигли в останній момент. Якби не онкоскринінг, Роза Л. не танцювала б на весіллі своєї онуки, а так у неї є дуже добрі шанси, що, завдяки Єврейській громаді Дніпра, її мрія здійсниться».