Вверх

Добро пожаловать на сайт еврейской общины Днепра

RSS
  • В Еврейском Музее открылась выставка, посвященная геноциду ромов
В рамках мероприятий, посвященных «Міжнародному дню голокосту ромів», в музее «Память еврейского народа и Холокост в Украине» прошло открытие выставки, которая получила название «Геноцид проти ромів – пам’ятай, щоб протистояти».
 
Выставка была подготовлена немецкой организацией «Bildungswerk für Friedensarbeit» («Освіта заради співпраці»), в партнерстве с «Romana Rodimata» (Бухарест), «Планета добрих людей» (Одесса) и «Українським центром вивчення історії Голокосту» (Киев), и посвящена судьбе румынских ромов, которые во время Второй мировой войны были депортированы в Транснистрию. Эта передвижная выставка включает 21 стенд с воспоминаниями, фотографиями и информационными подборками.
 
На открытии выступили: генеральный консул Федеративной Республики Германия Вольфганг Мессингер, директор УИИХ «Ткума» и музея «Память еврейского народа и Холокост в Украине» доктор Игорь Щупак, координатор проекта выставки Франк Брендл (Берлин, Германия), а также представитель совета Евреев-ветеранов Семен Фридман и представитель ромской общины нашего города, заслуженный деятель искусств Украины Любовь Власова. Провел церемонию открытия руководитель научно-музейного отдела УИИХ «Ткума» доктор Егор Врадий.
 
«В музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» ми намагаємось показати, що чужого болю не буває. До того ж, історія євреїв тісно пов’язана з драматичними подіями, що відбувались з іншими народами, – отметил на открытии выставки Игорь Щупак, – Саме тому ми створили експозиції, присвячені Голодомору і Волинській трагедії, перші в Україні постійні експозиції, що відображають геноцид проти вірмен, депортацію кримських татар та інших народів Криму. А зараз ми працюємо над створенням стаціонарної експозиції, присвяченої геноциду ромів».
 
Среди собравшихся были лидеры и активисты еврейской и ромской общин нашего города, представители широкой общественности.
 
Представил выставку «Геноцид проти ромів – пам’ятай, щоб протистояти» и провел первую экскурсию историк, доктор Михаил Тяглый.
 
Выставка продлится до 17 сентября.
 
 
Для справки:
 
Трансні́стрія (рум. Transnistria) – адміністративно-політична одиниця на південно-західній Україні, яку німці на підставі договору в Бендерах від 30 серпня 1941 року віддали під тимчасову румунську цивільну управу.
 
Міжнародний день голокосту ромів – пам"ятна дата, встановлена Прокламацією Міжнародної ради пам"яті геноциду ромів, яка була ухвалена 23 листопада 1996 р. лідерами ромських організацій 10 країн Європи та Сполучених Штатів Америки на конференції «Геноцид - Пам"ять - Надія», що відбулася в Освенцимі 21-23 листопада 1996 р. Відзначається щорічно — 2 серпня.
 
У ніч з 2 на 3 серпня 1944 року у нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау у газових камерах було знищено 2897 циган. Загалом у цьому таборі з 23 тис. циган, депортованих з 14 країн, загинуло понад 20 тис. Вважається, що під час голокосту від репресій загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів. В процентному відношенні ромська етнічна група найбільше потерпіла від вбивств нацистів. Понад 90 відсотків ромського населення Австрії, Німеччини та Естонії було знищено фашистськими режимами. Під час Другої Світової війни в каральних акціях окупаційного режиму в Україні було знищено порядком 19-20 тис. осіб національності рома
 
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 8 жовтня 2004 р. № 2085-IV «Про відзначення Міжнародного дня голокосту ромів». Міжнародний день голокосту ромів в Україні відзначається на державному рівні.

 
 
С использованием материалов Википедии.