Вверх

Добро пожаловать на сайт еврейской общины Днепра

RSS
  • 79-я годовщина Бабьего Яра: Большой историко-музейный марафон
К 79-й годовщине начала расстрелов нацистами евреев Киева в Бабьем Яру был проведен большой онлайн/офлайн историко-музейный марафон, организаторами которого выступили Национальный Музей истории Украины во Второй Мировой войне и Украинский институт изучения Холокоста «Ткума».
 
Марафон состоял из двух частей и, как рассказала нашему сайту Марина Стрильчук: «У першій частині його йшлося про трагедію Бабиного Яру, особливості її наративування в експозитарному просторі та мовою артефактів, пов’язаних із цим урвищем смерті. Серед них – зібрання видань документального роману «Бабин Яр» Анатолія Кузнєцова, художні роботи Зиновія Толкачова, воєнні щоденники й листи киян із першими згадками про злочин. Серед спікерів заходу – наукові співробітники Інституту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».
 
Друга частина марафону присвячується музейному проєкту «Українці-Рятівники», метою якого є зібрання на одному електронному ресурсі (https://портрети.com.ua/) усього об’єму інформації про мешканців України, які в роки Другої світової війни рятували життя євреїв, ромів та інших жертв нацистського геноциду. Організатори та партнери проєкту розкажуть про його основні завдання, учасників, шляхи реалізації та промоції, а також презентують 26-серійний цикл відеороликів про історії Рятівників з усіх регіонів України. Локальними історіями порятунку поділяться музейники з Харкова, Маріуполя, Херсона, Дніпра, Лубен, Луганщини. Вони також розкажуть про свій досвід участі у проєкті».