Вверх

Добро пожаловать на сайт еврейской общины Днепра

RSS
  • Мероприятия Еврейского Музея и института «Ткума» ко Дню памяти жертв Голодомора
Ко Дню памяти жертв Голодомора, который отмечается в Украине в последнюю субботу ноября, в Еврейском Музее Днепра и институте «Ткума» пройдет серия мероприятий, посвященных этой скорбной дате.
 
В связи с пандемией COVID-19 мероприятия будут проходить онлайн, с трансляцией на ютьюб-каналах и в социальных сетях.
 
В совместном сообщении «Ткумы» и Еврейского Музея Днепра говорится:
 «ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
В УКРАЇНСЬКОМУ ІНСТИТУТІ ВИВЧЕННЯ ГОЛОКОСТУ «ТКУМА» І
МУЗЕЇ «ПАМ’ЯТЬ ЄВРЕЙСЬКОГО НАРОДУ ТА ГОЛОКОСТ В УКРАЇНІ»
ВІДБУДЕТЬСЯ НИЗКА ЗАХОДІВ
 
Сталінська кампанія з «колективізації» сільського господарства в Україні призвела до масштабної трагедії – Голодомору 1932–1933 рр. Жертвами цього радянського геноциду, за різними підрахунками, стали від 3 до 7 мільйонів українців, які складали понад 80 %  померлих, а також болгар, євреїв, німців, поляків, росіян та представників інших етнічних груп, що мешкали на території УСРР.
 
25 листопада 2020 р. о 18.00розпочнеться «Історичний вебінар» «Голодомор українського народу: наукові дискусії та пам’ять про геноцид». У заході братимуть участь відомі науковці: проф. Людмила Гриневич (Інститут історії України Національної академії наук України, Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine)), проф. Наталя Романець (Музей спротиву Голодомору, Криворізький державний педагогічний університет), Валентин Рибалка (Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»), д-р Ігор Щупак (Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»).
До участі запрошуємо усіх бажаючих. Реєстрація – за посиланням http://abcbook.com.ua
 
 
29 листопада 2020 р. об 11.00відбудеться перегляд художньо-документальної стрічки «Червоне намисто», присвяченої долі української родини в роки Голодомору. Після перегляду  кінострічки пройде зустріч із авторкою фільму, журналісткою телеканалу «Відкритий» Тетяною Кондрашевською.
Трансляція відбуватиметься на інтернет-ресурсах Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею Пам"ять єврейського народу та Голокост в Україні (м. Дніпро)
 
Заходи відбуватимуться в режимі zoom-конференції».