Про дошкілля по-новому: «Бейт Хана» зібрала експертів і майбутніх виховательок на важливу розмову

Як має виглядати сучасна дошкільна освіта? Яких змін вона потребує і чи готові ми до них? Саме цим питанням був присвячений круглий стіл, який провів Міжнародний гуманітарний педагогічний інститут «Бейт Хана», провідний єврейський виш України, що вже давно став не просто освітнім закладом, а живим осередком думки, практики та сміливих ідей.

 

Цього разу зустріч пройшла в онлайн-форматі, проте від того не менш жваво й змістовно. До обговорення долучилися не тільки науковці та педагоги, а й ті, хто щодня керує дитячими садочками, формує програми, працює з малими дітьми на практиці. Серед учасників були й студентки «Бейт Хани» – ті, хто вже завтра стоятиме перед дітлахами як виховательки нової генерації.

 

Говорили про нову українську освітньо-професійну програму «Дошкільна освіта»: що в ній змінено, що збереглося, чого ще бракує. Ділилися досвідом, згадували кращі практики з України та світу, шукали відповіді на головне запитання – як зробити так, аби освіта малюків справді відповідала їхнім потребам і була на рівні сучасності, а не залишалася пережитком минулого.

 

«Бейт Хана» не вперше організовує подібні зустрічі. Її авторитет, щирість і відкритість до змін уже давно притягують професіоналів з усієї країни. Цього разу в обговоренні взяли участь представники з Бердянського державного педагогічного університету, Українського інституту дитинства, Інституту педагогіки НАПН України, Донбаського державного педагогічного університету, Дніпровської академії неперервної освіти, Українського державного університету імені М. Драгоманова, а також міського Центру професійного розвитку «Освітня траєкторія».

 

Це був не просто круглий стіл. Це була зустріч однодумців, яким не байдуже, якими виростають наші діти.