Єврейська громада Дніпра взяла найактивнішу участь в урочистостях з нагоди 50-річчя діяльності організації Action for Post-Soviet Jewry, яка входить до структури братньої Єврейської громади Великого Бостона, з якою Єврейську громаду Дніпра пов’язують десятиліття плідної співпраці на ниві єврейського відродження.
Директор Єврейської громади Дніпра Зеліг Брєз разом із дружиною Леєю здійснили робочий візит до Бостона. Вони провели низку зустрічей із ключовими постатями, які стояли біля витоків і розвивали Action for Post-Soviet Jewry, а також з представниками інших організацій, що отримують підтримку від CJP (Combined Jewish Philanthropies of Greater Boston). У ході зустрічей з президентом CJP рабином Марком Бейкером та старшим директором з глобального партнерства у CJP Аріелем Лібхабером обговорювалися вражаючі результати співпраці та окреслювались плани на майбутнє. Також відбулися теплі зустрічі з партнерами та друзями Єврейської громади Дніпра – Робертом і Доріс Гордон, Джуді Паткін, Ері та Ларою Магазанік, Бет Москович та багатьма іншими.
Ювілейні святкування з нагоди півстолітньої діяльності Action for Post-Soviet Jewry проходили в Бостоні. Під час заходів звучали розповіді про вагомий внесок організації у відродження єврейського життя в країнах, які звільнилися від тоталітарного комуністичного режиму. Через відеозв’язок організацію щиро привітав головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецкий, який підкреслив її значний внесок у розвиток єврейського життя в Україні та інших країнах, а особиста присутність і виступ директора Єврейської громади Зеліга Бреза на ювілейному бранчі ще глибше засвідчили нерозривний зв’язок між єврейськими громадами Великого Бостона та Дніпра – як приклад успішної, натхненної співпраці, що приносить благо тисячам людей.
Керівниця Action for Post-Soviet Jewry Дебі Кардон також наголосила на ключовому значенні співпраці з Дніпром як центром єврейського відродження. Вона відзначила важливість розвитку цих зв’язків саме в нинішній непростий час, коли єврейська громада України переживає кризу, проте не зупиняється й докладає максимум зусиль, щоб допомагати людям і продовжувати свій розвиток. Вона також підкреслила, що святкування проходить одночасно у двох локаціях – на різних континентах, розділених тисячами кілометрів. Адже в Дніпрі активісти Action for Ukrainian Jewry – нещодавно створеного структурного підрозділу APSJ, очолюваного Еллою Гончаровою – також зібралися, щоб розділити радість єдності.
Елла Гончарова представила учасників ювілейного бранчу в Дніпрі – працівників проєкту, його партнерів, друзів та активістів: Хаю Прасолову, Олександра Родинського, Олега Ростовцева та инших, які зробили і продовжують робити багато для втілення програм APSJ в Україні. Завдяки синхронному перекладу присутні в Дніпрі відчували повну включеність у захід і єдність з євреями, які вже п’ятдесят років опікуються тими, кого колись називали «євреями мовчання».
«Для Дніпровської громади було надзвичайно важливим взяти всебічну участь у святкуванні ювілею Action for Post-Soviet Jewry, – зазначив Зеліг Брез. – Це не лише підкреслило роль Дніпра як ключового партнера, а й продемонструвало наше спільне прагнення розвивати співпрацю й піднести її на новий рівень.
Особливо хвилюючим стало повернення до Дніпра з теплими словами-напуттями від президента CJP, рабина Марка Бейкера: «Наступного року – у Дніпрі», – поділився Зеліг Брез.
Ми з нетерпінням чекаємо нового візиту делегації CJP з Бостона.