Важливий захід для громади міста з історії Голокосту у Дніпрі

У межах просвітницької програми «Дніпро та навколо», яку реалізує нова культурна інституція «Дніпровський центр сучасної культури», відбулася надзвичайно цікава й змістовна лекція-презентація доктора Єгора Врадія, заступника директора з наукової роботи Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

 

Подія, що отримала назву «Пізнаючи минуле міста: Голокост у Дніпрі», була присвячена одній із найтрагічніших сторінок в історії нашого міста – періодові нацистської окупації та геноциду єврейського населення. У лекції йшлося про хронологію нацистських злочинів, про позицію містян, які були сусідами та свідками геноциду, про подвиг Рятівників і Праведників народів світу, а також про дискусійні й малознані аспекти того періоду: чи існувало гетто в Дніпрі, де змогли врятуватися десятків галицьких євреїв, та про інші питання, що потребують подальших досліджень.

 

Окрему увагу було приділено історії меморіалізації Голокосту в повоєнний час і тим методам, до яких вдавалася радянська держава, намагаючись перешкодити збереженню пам’яті про євреїв – жертв нацистського терору.

 

«Надзвичайно важливо, що обговорення окремих аспектів теми відбувалося не лише у форматі лекції, а й у прямому діалозі з аудиторією, яка ставила вельми глибокі та надзвичайно цікаві  запитання, – розповідає директорка Єврейського Музею Дніпра, докторка Ірина Радченко, – щиро дякуємо пані Олі Василець та всьому колективу співробітників Дніпровського центру сучасної культури, які всіляко сприяли організації й проведенню цього значущого заходу».