Головний рабин Шмуель Камінецький відвідав AUK Dnipro Campus і ознайомився з унікальними можливостями здобуття освіти міжнародного рівня у Дніпрі

Головний рабин Дніпра та регіону Шмуель Камінецький відвідав AUK Dnipro Campus, який працює в центрі «Менора» і є дніпровським освітнім простором American University Kyiv. Під час візиту Головний рабин ознайомився з можливостями кампусу, його навчальною та студентською інфраструктурою, а також із тими освітніми перспективами, які цей проєкт відкриває для молоді Дніпра.

Екскурсію AUK Dnipro Campus для рабина Шмуеля Камінецького провели керуюча кампусу Юлія Орел і консультант із залучення студентів Богдан Єрмаков. Рабину показали навчальні аудиторії, простори для самостійної роботи та студентської активності, а також розповіли про розвиток кампусу у Дніпрі. Особливу увагу під час візиту було приділено тому, що AUK Dnipro Campus є унікальним освітнім проєктом, ініційованим і підтримуваним українськими бізнесменами, який не лише відкриває доступ до сучасної вищої освіти міжнародного рівня у рідному місті, а й передбачає спеціальні можливості підтримки для доступності такого навчання для українських студентів, у тому числі й єврейського походження.

Обговорення грантових програм AUK Dnipro Campus стало одним із ключових моментів зустрічі. Представники університету розповіли Головному рабину про широку систему грантової підтримки, що надається українським бізнесом, завдяки якій вартість навчання для студентів із Дніпра та України може бути покрита за рахунок спонсорів на рівні до 95%. Також рабину розповіли про можливість спеціальних грантів для студентів з єврейським корінням, розмір яких може сягати 99% вартості навчання. Саме ця можливість зробити для молоді Дніпра, у тому числі й з єврейської громади, доступною сучасну освіту світового рівня за американськими стандартами робить проєкт надзвичайно перспективним і значущим для створення модерного соціуму, спрямованого в майбутнє. Адже таке сприяння соціальному розвитку завжди було одним із пріоритетів для Єврейської громади Дніпра.

AUK Dnipro Campus – з одного боку, це структурний підрозділ American University Kyiv, а з іншого боку, важлива частина екосистеми знаменитої бізнес-спільноти INSPIRA, в якому студенти здобувають освіту за американськими стандартами, за програмами та за методологічної підтримки Arizona State University. Навчання ведеться англійською мовою, що дає змогу успішно готуватися до глобальної кар’єри, не залишаючи Україну. Кампус у Дніпрі почав розвиватися у 2024 році, коли тут були запущені магістерські програми, а вже у 2025 році стартував перший набір на бакалаврські програми. Сьогодні в AUK Dnipro Campus навчається понад сто студентів, і він відкриває для молоді Дніпра можливість здобувати вищу освіту міжнародного рівня, поєднуючи академічну підготовку з практичною орієнтацією та сучасним університетським середовищем.

Зазначимо, що American University Kyiv є одним із найпомітніших нових університетських проєктів України. Його створення розпочалося у 2020 році, а офіційний запуск у Києві відбувся у 2022-му. Сьогодні в AUK навчаються близько 650 студентів, а сам університет входить до числа лідерів української вищої освіти і посідає місце в топ-4 університетів України за середнім балом НМТ серед вступників. Головний кампус AUK розташований в історичній будівлі Київського річкового вокзалу на Поштовій площі, а дніпровський кампус став важливим кроком у розширенні університету та його присутності в регіонах України.

Освітні програми AUK засновані на навчальних планах Arizona State University і орієнтовані на актуальні світові вимоги у сфері бізнесу, управління та технологій. Студенти AUK Dnipro Campus отримують доступ до академічного контенту ASU, сучасних освітніх технологій і міжнародного викладання, а також можуть вибудовувати освітню траєкторію, що веде до здобуття як українського, так і американського дипломів. Важливою частиною навчання є практичні проєкти, командна робота, участь у стажуваннях і знайомство з реальним бізнес-середовищем, а також важливою перевагою є можливість, за бажання, завершення освіти у США зі здобуттям як українського, так і американського диплома.

Нині в AUK Dnipro Campus розвиваються бакалаврські програми з бізнес-адміністрування, глобального менеджменту, програмної інженерії та штучного інтелекту, а також маркетингу. Розвиток бакалаврського напряму у Дніпрі став можливим завдяки співпраці університету з провідною бізнес-спільнотою INSPIRA, що дає змогу ще тісніше пов’язувати навчання з реальними запитами сучасної економіки та відкривати студентам шлях до практичного досвіду вже під час навчання.

Кампус AUK у Дніпрі розташований у центрі «Менора» і займає понад 1000 квадратних метрів сучасного освітнього простору. Тут створено обладнані аудиторії для занять і воркшопів, зони для самостійного навчання, бібліотеку, студентський hub, простори для командної роботи, спілкування та проведення різних університетських заходів. Важливою частиною життя кампусу є студентські клуби, хакатони, зустрічі з підприємцями й експертами, командні проєкти та інші формати, завдяки яким університетське середовище виходить далеко за межі звичайних лекцій і занять.

«У 2024 році навчання на базі AUK Dnipro Campus розпочали 32 магістри, у 2025 році до кампусу вступили ще 24 студенти магістерських програм та 54 студенти бакалаврату, а вже цьогоріч, 28 серпня, відбудеться перший випуск магістрів, які завершили дворічне навчання, – говорить керуюча AUK Dnipro Campus Юлія Орел, – ми щиро вдячні Єврейській громаді Дніпра та нашим партнерам за довіру. Разом ми створюємо освітній простір, у якому поєднуються міжнародні академічні стандарти, культура взаємної підтримки та прагнення змінювати майбутнє України через освіту. Для нас також важливим стало благословення рабина Камінецького на створення центру сучасної освіти в «Менорі». Він брав участь у відкритті навчального року та особисто відвідував кампус, щоб оцінити можливості, які відкриваються для молоді Дніпра, бо університет об’єднує бізнес-спільноту Дніпра та України й відкриває широкі перспективи для української молоді, зокрема для тих, хто відчуває себе частиною єдиної та згуртованої Єврейської громади Дніпра під керівництвом Головного рабина Шмуеля Камінецького».

Отримати докладнішу інформацію про програми AUK Dnipro Campus, умови вступу та грантові можливості можна:

Офіційний сайт AUK: https://auk.edu.ua

Сторінка AUK Dnipro Campus: https://auk.edu.ua/ua/dnipro-campus

Програми бакалаврату: https://auk.edu.ua/ua/bachelors

Instagram AUK Dnipro Campus: https://www.instagram.com/auk_dnipro_campus

За консультацією можна звернутися до представника кампусу Богдана Єрмакова за телефоном +38 (099) 123-80-22 (Viber, Telegram, WhatsApp).