Украинский Институт Изучения Холокоста «Ткума» объявил о начале XI Международного конкурса творческих работ для школьников, студентов и учителей, который получил название «Уроки войны и Холокоста – уроки толерантности». Конкурс проводится при поддержке Министерства образования Украины.
К участию в конкурсе приглашаются, прежде всего, граждане Украины, России, Беларуси, однако, возможно участие жителей других стран. Работы могут быть поданы на одном из трех языков – украинском, английском или русском. Что касается остальных условий и правил Конкурса, то наш сайт принял решение полностью опубликовать официальное положение о XI Международном конкурсе творческих работ, и призвать наших читателей принять в нем участие или порекомендовать его своим знакомым. (Положение конкурса в формате doc можно скачать здесь).
ХІ МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ
ШКОЛЯРІВ, СТУДЕНТІВ ТА ВЧИТЕЛІВ
«УРОКИ ВІЙН ТА ГОЛОКОСТУ – УРОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ»
ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС
Історія Голокосту («Катастрофи», «Шоа»), який став однією з найбільших трагедій в історії людства, є складовою частиною історії Європи та України. «Катастрофа фундаментально переглянула основи цивілізації, її безпрецедентний характер завжди буде мати всезагальне значення» – сказано у Стокгольмській Декларації 2000 р. Міжнародної конференції голів держав та урядів європейських держав – членів Ради Європи. Стокгольмський Форум прийняв рішення рекомендувати вивчення історії Голокосту в країнах Ради Європи, яке підтримала і Україна, яка першою на пострадянському просторі запровадила вивчення історії Голокосту в шкільному курсі історії. З 2011 р. Україна на державному рівні відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Вивчення історії Голокосту дає можливість згадати не лише трагедію війни та страждань народів Європи, міжнаціональної ворожнечі, але й героїзм у спротиві коричневій чумі, приклади взаємодопомоги між народами, духовного подвигу заради рятування життя людей. Історія Голокосту має розглядатись у контексті всесвітньої історії та історії України, тож і в нашому конкурсі темами конкурсних робіт пропонуються і загальні питання методології історії, і питання історії українців і росіян, трагедія Голодомору та нацистський геноцид щодо циган тощо.
Україна зазнала найбільших втрат у ході Другої світової війни. Саме тому ми звертаємось до громадян, громадських організацій та державних органів України, Білорусі, Росії та інших країн з ініціативою залучення до ХІ Міжнародного конкурсу творчих робіт школярів, студентів та вчителів «Уроки війн та Голокосту – уроки толерантності». Цей конкурс на основі усвідомлення уроків історії має сприяти поширенню в суспільстві ідей гуманізму та толерантності, неприйняття шовіністичної та ксенофобської ідеології, проповіді насильства та тоталітарної ідеології.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Мета конкурсу:
Залучення вчителів, студентів та школярів до вивчення, дослідження, викладання новітньої історії, засвоєння важливості уроків історії війни та Голокосту та усвідомлення цих уроків для розуміння проблем сучасного розвитку суспільства, необхідності формування атмосфери гуманізму та толерантності.
1.2. Завдання конкурсу:
— зацікавлення пізнавальною та дослідницькою діяльністю в галузі історичних та суспільних знань, виховання патріотичних почуттів на основі усвідомлення уроків історії;
— активізація пошукової роботи в галузі історії Другої світової війни та Голокосту;
— дослідження історії Другої світової війни та історії Голокосту на території колишнього СРСР;
— спонукання до аналізу трагедії Голокосту, його передумов, механізмів, наслідків;
— активізація пізнавального інтересу до історії рідного краю, бажання осмислити та дослідити маловідомі та суперечливі сторінки історії «Малої батьківщини»;
— формування толерантної свідомості, заснованої на демократичних та гуманістичних засадах, розуміння небезпеки ксенофобських, шовіністичних, неонацистських, антисемітських настроїв у суспільстві;
— формування активної життєвої позиції, що базується на гуманістичних, загальнолюдських моральних цінностях;
— створення, поширення та практичне застосування нових методик та технологій викладання історії та інших гуманітарних дисциплін, підвищення професійної кваліфікації педагогів,
— розвиток сучасних підходів до викладання теми Голокосту.
1.3. Учасники конкурсу
Учасниками конкурсу можуть бути представники України та інших країн:
— учні 8-11 класів шкіл, гімназій, ліцеїв;
— студенти вищих навчальних закладів;
— вчителі шкіл загальноосвітніх навчальних закладів;
— класні керівники та організатори виховної роботи.
1.4. Строки проведення: січень – вересень 2014 р.
Термін подачі заявок – до 15 червня 2014 року
Строк подання роботи – до 15 липня 2014 року
Підведення підсумків, нагородження переможців та лауреатів конкурсу – 29-30 вересня 2014 року.
1.5. На конкурс приймаються:
1. Науково-дослідницькі роботи з історії, літератури, філософії, соціології, політології та інших гуманітарних і суспільних дисциплін.
2. Пошукові роботи (інтерв’ю, дослідження на краєзнавчих чи сімейних матеріалах та ін.).
3. Творчі роботи (есе, оповідання, вірші, малюнки, документальні та документально-публіцистичні фільми, анімаційні фільми, мультимедійні роботи та інші твори).
4. Методичні розробки вчителів (див. п. 2.2.).
2. РЕКОМЕНДОВАНА ТЕМАТИКА КОНКУРСНИХ РОБІТ
2.1. Рекомендована тематика конкурсних робіт школярів та студентів.
1. Сторіччя від початку Першої світової війни (2014 р.) та проблеми справедливого устрою світу.
2. Вірменський геноцид 1915 р. та його історичні уроки.
3. Уроки Другої світової війни – попередження людству.
4. Історичне значення Перемоги над нацизмом.
5. Український народ у Другій світовій війні: нацистський геноцид та Рух опору.
6. Білоруський народ у Другій світовій війні: нацистський геноцид та Рух опору.
7. Російський народ у Другій світовій війні: нацистський геноцид та Рух опору.
8. Молдова у Другій світовій війні: нацистський геноцид та Рух опору.
9. Діти і війна: осмислення уроків історії (філософський, етичний, моральний, теологічний підходи).
10. Геноциди ХХ ст. та їх нищівний вплив на розвиток людства.
11. Природа геноцидів проти народів: уроки ХХ століття та їх наслідки у ХХІ ст.
12. Голодомор – трагедія України та людства.
13. Знищення народів за етнічною ознакою: філософський, психологічний та історичний аспекти.
14. Голокост на території України, Білорусі, Молдови, Росії.
15. Нацистська політика знищення ромів (циган) під час Другої світової війни.
16. Український націоналізм та «єврейське питання» під час Голокосту.
17. Геноцид щодо слов’янського населення України, Білорусі, Росії.
18. Радянська політика замовчування Голокосту.
19. «Нацистська машина знищення»: механізми дії та протидії геноциду.
20. Україна під впливом подвійного терору нацистської Німеччини та сталінського режиму.
21. Українці – Праведники народів світу.
22. Роль духовних лідерів українців та інших народів у критичні періоди випробувань.
23. Міжнаціональна допомога у часи трагічних випробувань Другої світової війни.
24. Сучасне українське суспільство та уроки Голокосту (психологічний, соціальний аспекти).
25. Міжрелігійна толерантність як вияв морального та духовного вибору.
26. Усвідомлення світовою спільнотою уроків Голокосту.
27. Міжнародний досвід відповідальності за заперечення фактів геноцидів в історії.
28. Діяльність сучасних міжнародних організацій, державних установ та громадських організацій України щодо збереження пам’яті про Голокост та попередження геноцидів у майбутньому.
29. Історичні уроки Голокосту та сучасні проблеми толерантності.
2.2. Рекомендовані види конкурсних робіт вчителів.
Методичні розробки викладання зазначених тем на уроках або у позакласній роботі та методичні матеріали, зокрема: розгорнуті плани-конспекти уроків, навчальні посібники або тексти для розділів навчальних та методичних посібників, сценарії позакласних заходів, навчальні фільми, навчальні комп’ютерні програми, мультимедійні проекти, Web-сайти тощо.
3. ОЦІНЮВАННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ
3.1. Оцінювання робіт, рекомендації та визначення переможців здійснює Журі конкурсу у складі:
Поліна Комарова, Головний спеціаліст відділу змісту освіти та освіти національних меншин Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України (Київ) – співголова Журі.
Проф. Тетяна Ладиченко, кандидат історичних наук, завідувачка кафедри методики навчання суспільних дисциплін та гендерної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, голова Всеукраїнської спілки вчителів історії та громадянської освіти (Київ) – співголова Журі.
Д-р Тамара Бакка, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, директор Всеукраїнської спілки викладачів суспільних дисциплін та громадянської освіти (Київ).
Д-р Арон Вайс, Ph. D.,науковий радник Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», координатор програм «Джойнт» в СНД (Єрусалим, Ізраїль).
Д-р Фаїна Винокурова, кандидат історичних наук, заступник директора з питань науково-методичної роботи Державного архіву Вінницької області, вчений секретар Міжнародної академічної ради «Ткума» (Вінниця).
Проф. Владислав Гриневич, доктор політичних, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України (Київ).
Олена Галєгова, методист вищої категорії Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України (Київ).
Проф. Олександр Давлєтов, кандидат історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Запорізького національного університету (Запоріжжя).
Д-р Олександр Круглов, кандидат філософських наук, науковий консультант Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» (Харків).
Д-р Олександра Лєонова, кандидат історичних наук, науковий співробітник Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Дніпропетровськ).
Анна Медведовська, керівник наукового відділу Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Дніпропетровськ).
Д-р Тетяна Мелещенко, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, менеджер Всеукраїнської спілки викладачів суспільних дисциплін та громадянської освіти (Київ).
Проф. Сергій Назарія, доктор хабілітат політичних наук, кандидат історичних наук, керівник Асоціації істориків та політологів «PRO-MOLDOVA» (Кишинів, Молдова).
Світлана Піддубна, учитель-методист, керівник регіональних освітніх програм Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», директор «Музею Михайла Мармера» (Кривий Ріг).
Ірина Рева, магістр, культуролог, науковий співробітник Інституту суспільних досліджень (Дніпропетровськ).
Д-р Євген Розенблат, кандидат історичних наук, старший викладач кафедри всесвітньої історії Брестського національного університету імені О. С. Пушкіна (Брест, Білорусь).
Д-р Ірина Шихова, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Центру етнології Академії наук Республіки Молдова, директор Музею єврейської спадщини Молдови (Кишинів, Молдова).
Д-р Сергій Шпагін, керівник Південного відділення російського Центру і Фонду «Голокост» (Ростов-на-Дону, Росія).
Д-р Ігор Щупак, кандидат історичних наук, Ph. D.,учитель-методист, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума», Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Дніпропетровськ), головний редактор видавництва «Прем’єр» (Запоріжжя).
3.2. Рецензії
Рецензії на конкурсні роботи розглядаються та зберігаються Журі. Рецензії не надсилаються авторам, але їх положення та висновки можуть бути надані для ознайомлення.
За своєю ініціативою автори можуть надати Журі конкурсу рецензії на свої роботи науковців, викладачів.
3.3. Відзнаки Конкурсу
— кращі роботи відзначаються спеціальними Дипломами трьох ступенів та цінними подарунками;
— роботи переможців рекомендуються до публікації, розміщення на сайтах Інституту «Ткума».
— переможці конкурсу запрошуються на міжнародні семінари, конференції та інші міжнародні заходи.
4. ВИМОГИ ДО КОНКУРСНИХ РОБІТ
4.1. Пропонований об’єм текстової конкурсної роботи – не менше 10 сторінок комп’ютерного тексту формату А4; Microsoft Word, шрифт Times New Roman Cyr, кегль (розмір шрифту) 12, друк через 1,5 інтервали, вирівнювання по ширині, сторінки пронумеровані. Обов’язково необхідно надати CD або DVD, які містять текст роботи. Робота повинна містити:
— Зміст (план);
— Вступ, який розкриває мету та завдання роботи;
— Основну частину;
— Підсумки, згідно до мети та завдань.
Якщо робота має «Додатки», необхідно оформити їх список.
4.2. Обсяг наданих на конкурс відеоматеріалів, навчальних фільмів, мультимедійних проектів має бути розрахований на час перегляду від 20 до 120 хвилин.
Навчальні комп’ютерні програми, Web-сайти мають бути розраховані на використання протягом 40 хвилин (одного уроку) або навчального курсу обсягом не більше 17 навчальних годин.
4.3. Якщо автор використовував для підготовки та написання роботи допоміжну літературу, необхідно оформити текст роботи посиланнями та бібліографічним додатком (списком використаної літератури та джерел). Схвалюється використання наукової та методичної літератури, виданої Інститутом «Ткума». Мешканці України можуть замовити книги Інституту «Ткума»:
ХХ століття – етнонаціональний вимір та проблеми Голокосту: Збірник наукових праць за матеріалами міжнародної науково-практичної конференції. – Житомир, 22–23 жовтня 2010 р. (укр. м., русск. яз.) − Дніпропетровськ: Вид-во Центр «Ткума», 2011.
Ицхак Арад. Катастрофа евреев на оккупированных территориях Советского Союза (1941-1945) (русск. яз.). – Тт. 1, 2. – Днепропетровск: Центр «Ткума»; ЧП «Лира ЛТД»; Москва: Центр «Холокост», 2007.
Відродження пам’яті: Спогади свідків та жертв Голокосту (укр. м., русск. яз.). – Випуски 1-5. – Дніпропетровськ: Центр «Ткума», ПП «Ліра ЛТД», 2008–2012.
Гриневич Владислав. Неприборкане різноголосся: Друга світова війна і суспільно-політичні настрої в Україні, 1939 – червень 1941 рр. – Київ – Дніпропетровськ : Видавництво «Ліра», 2012. – 508 с.
Дискримінація, расизм, ксенофобія, антисемітизм: історія, сьогодення і шляхи подолання: Навч. посібник (укр. м.). – Київ – Дніпропетровськ: НПУ ім. М. Драгоманова, Центр «Ткума», 2011.
Єврейський опір в Україні в період Голокосту: Збірник наукових статей / За ред. М.І. Тяглого (укр. м.). – Дніпропетровськ, 2004.
Історичні уроки Голокосту та міжнаціональні відносини (до 70-річчя початку Другої світової війни): Збірник наукових праць (укр. м.). – Дніпропетровськ, 2010.
Илья Кабанчик. Евреи в Украине. Учебно-методические материалы (приложение к курсам «История Украины» и «Всемирная история» (русск. яз.). – Львов, 2004.
Жанна Ковба. Людяність у безодні пекла. Поведінка місцевого населення Східної Галичини в роки «остаточного розв’язання єврейського питання» (укр. м.). – Київ: Центр «Ткума», Дух і літера, 2009.
Галина Костелянец. От Украины до Белоруссии. История одной еврейской семьи(русск. яз.). – Днепропетровск: Центр «Ткума»; ОО «Республиканский Фонд «Холокост»; «Лира», 2009.
Александр Круглов. Хроника Холокоста в Украине (русск. яз.). – Днепропетровск – Запорожье, 2004.
Александр Круглов. Без жалости и сомнения. Документы о преступлениях оперативных групп и команд полиции безопасности и СД на временно оккупированной территории СССР в 1941-1944 гг. (русск. яз.) – Часть 1 – 4. – Днепропетровск: Центр «Ткума»; ПП «Лира ЛТД», 2008 – 2009.
Александр Круглов. Трагедия Бабьего Яра в немецких документах (русск. яз.). – Днепропетровск: Центр «Ткума»; ЧП «Лира ЛТД», 2011.
Матеріали міжнародної науково-практичної конференції для викладачів та студентів «Історичні уроки Голокосту та міжнаціональні відносини (до 70-річчя початку другої світової війни)», 23–24 жовтня 2009 року: Збірник наукових праць (укр. м., русск. яз.). – Дніпропетровськ: Центр «Ткума»; 2010.
Дан Михман. Историография Катастрофы. Еврейский взгяд: концептуализация, терминология, подходы и фундаментальные вопросы (русск. яз.). – Днепропетровск, 2005.
Семен Орлянский.Из истории евреев Украины. Сборник статей. Выпуск 6, 7 (русск. яз.). – Днепропетровск: Центр «Ткума»; «Лира ЛТД», 2011, 2013.
Проблеми історії Голокосту: Науковий журнал (укр. м., русск. яз.). – Випуски № 1 – 6. – Дніпропетровськ, 2004 – 2013 рр. Журнали №№ 1 – 6 є на сайті Інституту «Ткума»
Уроки Голокосту – уроки гуманізму: Збірка вибраних матеріалів творчих робіт викладачів, студентів, старшокласників – переможців V Міжнародного конкурсу Всеукраїнського Центру вивчення Голокосту «Ткума» 2008 р. (укр. м.). – Дніпропетровськ: Центр «Ткума», 2008.
Уроки історії – уроки етнічної та релігійної толерантності: Збірка статей учнів та студентів (укр. м.). – Дніпропетровськ: Центр «Ткума», 2010.
Ізабелла Хруслінська,Петро Тима. Діалоги порозуміння. Українсько-єврейські взаємини (укр. м.). – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, Дніпропетровськ: Центр «Ткума». – 2011.
Юрій Шаповал. Торкнутись історії (укр. м.). – Київ – Дніпропетровськ: Парламентське видавництво, «Ліра», «Ткма», 2013.
Ігор Щупак. Голокост в Україні: пошуки відповідей на питання історії: Навчальний посібник для старших класів загальноосвітніх навчальних закладів (укр. м.). – Дніпропетровськ, 2009.
Книга є на сайті Центру «Ткума»
Игорь Щупак. Евреи в Украине: главные события истории со времен Киевской Руси до Холокоста (русск. яз.). – Днепропетровск, 2009.
Игорь Щупак. Всемирная история. Новейший период (1939 – 2011 гг.): учеб. для 11 кл. общеобразоват. учеб. Заведений (укр. м., русск. яз.). – Запорожье: Премьер, 2011.
Навчальні фільми та мультимедійні матеріали:
Мультимедийное пособие «Соседи и убийцы – Уничтожение евреев Болехова в 1941–1944 годах». – Днепропетровск: Центр «Ткума», 2011.
Холокост в Украине: Учебные фильмы Центра «Ткума». Фильм 1. Накануне Катастрофы. Фильм 2. Никогда больше! – Днепропетровск: Центр «Ткума», Творческое объединение «Алеф», 2006.
Ігор Щупак. Голокост в Україні та уроки толерантності: Чому ми вивчаємо Голокост? – Електронний мультімедійний посібник. – Дніпропетровськ: Центр «Ткума»; Київ: ДП «ІПІТ», 2007.
Игорь Щупак. Ксенофобия и толерантность. Уроки Холокоста и гуманизм. – Электронное мультимедийное пособие. – Днепропетровск: Центр «Ткума»; Киев: ДП «ИПИТ», 2008 (2-е изд).
Игорь Щупак. Холокост в Украине. – Электронное мультимедийное пособие. – Вып. № 2. – Днепропетровск: Центр «Ткума»; Киев: ДП «ИПИТ», 2009 (2-е изд).
Рекомендуємо також літературу, присвячену актуальним питанням історії Другої світової війни та Голокосту, видану протягом останніх років (з цими книгами можна працювати в бібліотеці Інституту «Ткума» та Музею «Пам"ять єврейського народу та Голокост в Україні», м. Дніпропетровськ):
В’ятрович В. М. Історія з грифом «Секретно». Українське ХХ століття / Володимир В’ятрович; Центр досліджень визвольного руху. – Львів : Часопис, 2013. – 700 с., іл.
Гойченко Д. Красный апокалипсис : сквозь раскулачивание и Голодомор / Мемуары свидетеля. – Видання третє. – К. «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2013. – 400 с.
Гриневич Л. Голод
1928–1929 рр. у радянській Україні : монографія. – К. Інститут історії України НАН України, 2013. – 415 с.
Грицак Я. Життя, смерть та інші неприємності : статті та есеї / Ярослав Грицак. – 3-тє вид., доп. – К. : Грані-Т, 2011. – 248 с. (Серія De profundis).
Грицак Я. Страсті за націоналізмом : стара історія на новий лад : есеї. – К. : Критика, 2011. – 352 с.
Запорізький рахунок Великій війні. 1939-1945 / Ф. Г. Турченко, В. М. Мороко, О. Ф. Штейнле, В. С. Орлянський [та ін.] ; Ф. Г. Турченко (наук. ред.). – Запоріжжя: Просвіта, 2013.
Людяність у нелюдяний час : Доброчинці в часи Голодомору / Упорядники В. С. Тиліщак, В. М. Яременко. – Львів: Часопис, 2013.
Магочій, П.-Р. Україна : історія її земель та народів /Пер. з англ.. – Ужгород : Вид-во В. Падяка, 2012. – 794 с. + XXII с. + карти + табл.
Патриляк І. К. «Встань і борись! Слухай і вір…» : українське націоналістичне підпілля та повстанський рух (1939-1960 рр.) : Монографія / Центр досліджень визвольного руху. – Львів : Часопис, 2012. – 592 с.
Разом на одній землі. Історія України багатокультурна : навч. Посібн. – Львів : ЗУКЦ, 2012. – 332 с. : іл.
Рева І. По той бік себе : соціально-психологічні та культурні наслідки Голодомору і сталінських репресій. – Дніпропетровськ : Інститут суспільних досліджень, 2013. – 270 с.
Снайдер Т. Криваві землі : Європа поміж Гітлером та Сталіним : монографія / Тімоті Снайдер. – К. : Грані-Т, 2011. – 448 с.
Сучасні дискусії про Другу світову війну : Збірник наукових статей та виступів українських і зарубіжних істориків (наукове видання) / Упорядкування та редагування матеріалів : Я. Грицак, П. Кендзьор, С. Турканик (укр. м.). – Львів : ЗУКЦ, 2012.
Щупак І. Єврейська тематика у підручниках з історії : проблеми і можливості у контексті толерантності // У кн.: Підручник з історії : проблеми толерантності : метод. посіб. для авторів та редакторів видавництв / Г. В. Касьянов, П. Б. Полянський, І. Б. Гирич та ін. (укр. м.). – Чернівці : Букрек, 2012. – С. 74 – 102.
Щупак І. Трагедія євреїв України // У кн.: Національне питання в Україні ХХ – початку ХХІ ст.: історичні нариси / [ред. рада: В. М. Литвин (голова), Г. В. Боряк, В. М. Даниленко та ін. ; відп. ред. В. А. Смолій ; авт. кол.: О. Г. Аркуша, В. Ф. Верстюк, С. В. Віднянський та ін.] (укр. м.). – К.: Ніка-Центр, 2012. – С. 402 – 424, 448 – 456.
4.4. Титульний лист конкурсної роботи оформляється згідно наступних вимог:
(Організатор Конкурсу)
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
за сприяння Міністерства освіти і науки України
(Назва Конкурсу)
X МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ТВОРЧИХ РОБІТ
ШКОЛЯРІВ, СТУДЕНТІВ ТА ВЧИТЕЛІВ
«УРОКИ ВІЙН ТА ГОЛОКОСТУ – УРОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ»
(Назва роботи)
(Місто, селище), 2014 рік
_________________________________________________________________________________
(Для школярів, студентів та)
1. Прізвище, ім’я та по-батькові автора.
2. Місце навчання, клас, курс, група.
3. Науковий керівник (ПІБ, спеціалізація та ін.).
4. Науковий консультант (ПІБ, спеціалізація та ін.).
(Для вчителів)
1. Прізвище, ім’я та по-батькові автора.
2. Місце роботи, посада.
3. Науковий консультант (ПІБ, спеціалізація та ін.).
4.5. Приймаються роботи українською, російською або англійською мовами.
4.6. До роботи необхідно додати заяву про участь у Конкурсі (див. Додаток), яку можна надіслати електронною поштою.
4.7. Учасники Конкурсу передають Організаторам права на публікацію своєї конкурсної роботи у будь-якій формі та на переклад своєї роботи на інші мови. При публікації чи цитуванні конкурсних робіт будуть вказані їх автори.
4.8. Учасникам Конкурсу надається необхідна методична допомога, можлива передача навчально-методичної літератури серії «Українська бібліотека Голокосту» (видання «Ткуми»).
4.9. При оцінюванні робіт враховується:
— оригінальність роботи, самостійний підхід до вирішення проблеми;
— актуальність постановки проблеми, відповідність змісту до заявлених теми, мети та завдань;
— науковість, логічність викладу матеріалу та висновків, глибина аналізу та повнота відображення проблеми;
— кількість та якість використаних матеріалів та документальних джерел, періодичних видань, архівних матеріалів, усних свідчень, ілюстрацій тощо;
— практичне використання результатів роботи;
— якість оформлення роботи;
— презентація та захист роботи, якщо роботу буде рекомендовано до участі у фінальному турі Конкурсу.
5. ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ
5.1. Автори робіт, надісланих на конкурс, погоджуються з правом використання їх повністю або частково в збірках робіт, наукових журналах, інформаційних та інших виданнях Інституту «Ткума».
5.2. Надіслані на конкурс роботи авторам не повертаються.
5.3. На Конкурс «УРОКИ ВІЙН ТА ГОЛОКОСТУ– УРОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ» приймаються роботи, які не брали раніше участі в інших конкурсах, виставках, та є ексклюзивними.
5.4. Конкурсні роботи слід надсилати за адресою:
вул. Шолом-Алейхема, 4, Дніпропетровськ 49044, Україна,
Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»
з поміткою «на конкурс творчих робіт»
Заявка учасника
Х МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ ТВОРЧИХ РОБІТ ШКОЛЯРІВ, СТУДЕНТІВ ТА ВЧИТЕЛІВ
«УРОКИ ВІЙН ТА ГОЛОКОСТУ– УРОКИ ТОЛЕРАНТНОСТІ»
2014
|
Назва роботи
|
Автор (ПІБ)
|
Навчальний заклад
|
Клас (курс, посада)
|
Науковий керівник, консультант (ПІБ)
|
Керівник установи (Директор школи, ректор вишу) (ПІБ)
|
Адреса навчального закладу
|
Контактні телефони, факс
|
Домашня адреса автора (для листування)
|
Контактні телефони (домашній, мобільний)
|
Електронна адреса (для листування)
|
Дата заповнення
|
Підпис
|
Для довідок: тел./факс +38 (056) 717-70-17 http://tkuma.dp.ua/