Новое слово в многовековой дискуссии между научными и духовными ценностями: специализированный проект «Психология монотеизма»

Новое слово в многовековой дискуссии между научными и духовными ценностями: специализированный проект «Психология монотеизма»

Украино-еврейский общинный центр «Шатер Авраама» в сотрудничестве с Межрегиональным институтом гештальт-терапии и искусства (МИГИС) завершил уникальный обучающий курс «Психология монотеизма в гештальт подходе». Курс длился полтора года, и 23 июня 2024 года состоялось значительное событие – сертификация участников. Сертификаты об успешном завершении курса получили 15 участников, а общее количество участников проекта составило 31 человек. Вручение сертификатов от МИГИС проводил автор курса – врач, сертифицированный гештальт-терапевт, сертифицированный супервизор, групповой терапевт, аккредитованный старший тренер MIGIS Владимир Промысловский. Кроме этого, участники получили сертификаты от Украинского Еврейского Общинного Центра (УЕОЦ) «Шатер Авраама», которые вручал духовный наставник организации, Давид Духовный.

Владимир Промысловский рассказал о своем проекте:
«Реалізація спеціалізованого проєкту «Психологія монотеїзму» стала можливою завдяки підтримці головного рабина Дніпра та Дніпропетровської області, голови правління Дніпровської єврейської громади, Рабина Шмуеля Камінецького.

Курс «Психологія монотеїзму в гештальт підході» є частиною нового унікального напряму та базовим для навчання психологів і психотерапевтів. Програма навчання включала 6 семінарів загальною тривалістю 120 академічних годин. Знання монотеїзму є важливими при роботі з пацієнтами, і цей курс допомагає інтегрувати ці знання в сучасну психотерапевтичну практику.

Курс заснований на духовних знаннях Тори, Танії та Каббали. Наукове підґрунтя гештальт-підходу було інтегроване в систему духовних знань, що робить курс унікальним у світовій практиці підготовки фахівців у галузі психотерапії.
Поєднання гештальт-терапії та монотеїстичних цінностей відкриває нові можливості для роботи з пацієнтами. Гештальт-підхід допомагає усвідомлювати і інтегрувати різні аспекти особистості, що сприяє гармонізації внутрішнього світу людини. У той же час, духовні знання допомагають знайти глибокі корені проблем та їх вирішення.
Важливою особливістю курсу є відхід від використання системи грецьких архетипів та впровадження системи архетипів Тори. Ця система дозволяє застосовувати трактати Тори, Танії та Каббали у загальній психотерапевтичній практиці. Як сказано в Торі: «Він відновить душу мою; поведе мене стежками праведності заради імені Свого» (Тегілім 23:3). Цей підхід відкриває нові горизонти для психотерапевтів, допомагаючи їм працювати з пацієнтами на глибшому духовному рівні.

Спеціалізований проєкт «Психологія монотеїзму» став новим словом у багатовіковій дискусії між науковими та духовними цінностями. Нові знання та підходи, отримані учасниками курсу, сприятимуть прогресу психології та психотерапії, відкриваючи нові можливості для вирішення складних психотерапевтичних випадків. Як зазначається в Танії: «Божественна душа – частка сутності Б-га. Як син походить від мозку батька, так душі – від мудрості Бога, єдиної з Його сутністю. Зв’язок душ всіх рівнів із душами вчених Тори, мозку народу, як із джерелом свого життя» (Танія, Глава 2).
Курс продовжуватиметься, і учасники вже з нетерпінням очікують на наступний, другий ступінь навчання».